Vážení spotřebitelé,
ceny energií jsou dlouhodobě nestabilní, a ještě k tomu nejsou vůbec levné. S tím je spojeno, že každý z nás se snaží ušetřit každou korunu, kde se dá. To ale bohužel bude mít globální dopad na naše zdraví.
 
Mnoho z vás bere vodu pouze jako spotřební materiál a věří, že voda, kterou pije nebo se s ní sprchuje, bude vždy nezávadná. To je bohužel velký omyl. Bakterie a viry ve vyšších koncentracích, ať už ve studené nebo teplé vodě, mohou mít fatální důsledky nejen pro slabší jedince, ale i technologie ( domácí spotřebiče, průmyslová zařízení, atp.. ). Aby se těmto problémům předcházelo, distributoři vody jsou povinni do vody přidávat chemikálie, kterými redukují vývoj bakterií, virů, řas atp… Bohužel tomu nelze zcela zabránit, protože pokud by se dávkovaly chemikálie, které by byly schopny zlikvidovat veškeré “filmy” / mikro vrstvy usazené v rozvodech, nejen že by voda již nebyla pitná, ale rozvody by moc dlouho nevydržely.
navodezalezi
plynový kotel

Proč o tom píšeme?

Protože nám nejen že vadí ceny energií, ale hlavně i to, že musíme sledovat, jak v celé České republice přibývá případů infekčních onemocnění ( legionelli, Pseudomonáda, Ecola, kožní a repirační problémy atp. ), za které mohou úspory na energiích a škrcení investic do nových instalací úpraven vody nebo jejich oprav. Nejsme zastánci sterilního světa, kam postupně kráčíme, ale vše by mělo být pod kontrolou a v případě možností by se vše mělo redukovat a regulovat.

Aktuálně jsme v Libereckém kraji za poslední 2 měsíce řešili více než 50 případů, kdy si spotřebitelé po přiškrcení kohoutů plynu nebo elektro regulátorů začali stěžovat na zdraví, žaludeční problémy, bolesti hlavy, problémy s dýcháním atp. Bohužel ale víme i o případech závažnějších, které skončily minimálně hospitalizací v nemocnicích.

Bohužel slýcháváme velmi často: „vždyť tu vodu konzumujeme více jak 20 let a nikdy nám nic nebylo, přeci bakterie potřebujeme, abychom imunitu získali“.

Toto nerozporujeme (záleží na koncentraci), ale jste si jisti, zda např. váš člen rodiny nemá problém s imunitním systémem nebo netrpí skrytou nemocí? Odpověď na tuto otázku většinou nezná ani sám jedinec, a proto v nejhorším případě to může být pro něho i fatální.

hospitalizace
zlata cesta

Informativně:

Spotřebitelé, kteří jsou blízko distribuce bohužel dostávají velkou dávku chemikálií a naopak ti, co jsou na koncích větví, mohou být rádi, že jejich voda nějaké množství vůbec obsahuje. Pozor, distributoři mají svá odběrná místa, za kterými jejich povinnosti končí. Čili pokud jste dál od kontrolního bodu, nepočítejte s kvalitní vodou. Bohužel na tom se nic nezmění pokud: „nebudeme upravovat vodu lokálně.“ Tzn., že spotřebitelé, kteří jsou blízko, potřebují chemikálie odstranit a naopak spotřebitelé, kteří jsou moc daleko, potřebují úpravu vody nejlépe bez pomoci chemie ( pokud na to fyzika nestačí, chemie je nutná použít ).

Nehledejte v tom zlatou střední cestu, která není. Je to buď A nebo B.

Prosím, neberte tuto informaci jako šíření poplašné zprávy, ale jako naši snahu Vám pomoci ochránit zdraví na úkor úsporných opatření.

žádný hoax, ale realita

V případě dotazů nás můžete kontaktovat na adrese info@navodezalezi.cz nebo water@itlc-group.com

#itlcgroupcz #zdravi #navodezalezi #filtracevody #upravavody #merenivody #hygiena #rozborvody #chemickyservis #prumysl #pitnavoda #teplauzitkovavodaTUV